Friday, February 26, 2016

Miks on vaja protsesse modelleerida?


Kumb juhend on arusaadavam, kas A või B?

A. Kui sul kõht tühjaks läheb siis tuleb minna poodi (või jahile, aga poest saab kiiremini). Kui oled poodi kohale jõudnud, siis pead meeles pidama, et Selveris tuleb see skännerijubin võtta enne poodi sisenemist, sest kaubad tuleb kohe peale riiulilt võtmist skannerida. Rimis jällegi on vastupidi, saad kohe kaubad võtta ja skanneerid pärast iseteeninduskassas. Samal ajal on mõned olulised ja väga kasulikud reeglid, mida ei tohi unustada. Üks on see, et ära osta kõige odavamat vorsti, sest see koosneb jahust ja kondipurust. Teine, veel olulisem reegel on, et kui ostad omale õlut, siis osta ka naisele mingi meeldiv asi. Nüüd, kui hakkad poest lahkuma, siis ära unusta kauba eest maksta! Kui oled sattnud Rimisse, pead kõik kaubad ükshaaval skanneerima. Selveris on vaja ainult maksta, kuna eelnevalt oled loodetavasti kõik juba skannerinud. Kõik, võid minna koju mugima.

B. 



Selleks ongi vaja protsesse modelleerida. Sest 1 pilt on selgem kui 1000 sõna.


Tuesday, February 9, 2016

Kuidas me uue teenuse tegime

Pole tükk aega midagi postitanud, kuna kolm aastat järjest oli kiire :)

Panime nimelt vahepeal poistega ühe teenuse püsti. Teenuse mõte on selles, et asutused ja ettevõtted saavad selle abil mõõta ja analüüsida oma klientide lojaalsust ning rahulolu.

Teenus võeti turul täitsa hästi vastu ning süsteemi kasutavad paljud äriettevõtted, ning mis veel rõõmustavam - ka mitmed riigiasutused on jõudnud arusaamisele, et oma klientidele kvaliteetse teenuse pakkumine ongi nende peamine ja kõige tähtsam ülesanne.

Süsteem arvutab välja soovitusindeksi, mis näitab klientide lojaalsust sinu ettevõttele / asutusele / teenusele. Samuti saab oma uhket tulemust näidata ka teistele inimestele, süsteem arvutab ja kuvab soovitusindeksit meie veebilehel:



Põhimõtteliselt saab süsteemis teha nelja asja:

  • Luua küsimustikke
  • Saata küsimustikke oma klientidele. Saab ka automatiseerida ehk integreerida oma kliendiinfosüsteemiga, nii, et küsimustikud liiguvad peale teenuse osutamist automaatselt.
  • Saab tagasisidet analüüsida. Oleme ehitanud võimsa analüüsimise süsteemi, see ongi vist juba liiga keerukas, peab tagasi hoidma :)
  • Lisaks on olemas väike ticketing süsteem parendus-tegevuste koordineerimiseks.

Mis oli teenuse loomisel kõige keerulisem? Loomulikult nime mõtlemine! Nimele on ju ainult paar väikest nõuet:
  • Peab endale meeldima
  • Peab olema lühike
  • Peab meelde jääma
  • Peab olema vaba domeen (soovitavalt .com, mitte .ee või .net vms)
  • Võiks midagi tähendada või olla seoses pakutava sisuga

No lihtne, eksole ;) Õnneks sõber Martin leidis kõigile nõuetele vastava nime ja domeen oli ka veel vaba: RECOMMY.  Recommy on siis tuletus inglisekeelsest sõnast recommendation. Kuna kogu süsteem on üles ehitatud kliendisoovituste peale, siis nimi sobis nagu maasikas. Edasi läks juba lihtsamalt: klientide leidmine, turundus, arendus, kliendisoovide mõistmine, lahenduste leidmine, klienditeenindus, kliendihaldus, jne, see on ju kökimöki. Aga sellest järgmine kord.


Kui kedagi huvitab, siis meie vaimusünnitis asub aadressil www.recommy.com